Jeskyně, do které se bojíš vstoupit,
skrývá poklad, který hledáš.

Joseph Campbell

Projekt Cesta hrdiny je cyklus tří seminářů, které na sebe volně navazují. Je možné se zúčastnit třeba jen jednoho z nich... ale celý cyklus má v sobě silný transformační náboj. 

 

ŽIVOTNÍ POSLÁNÍ

14.7. - 18.7. 2021

Skalka u Doks

Na semináři budete postupně zkoumat čtyři klíčové dary, se kterými jste přišli na svět. Talenty, které dohromady vypráví příběh vašeho životního poslání. Jsou vám důvěrně známé, díky vaší práci je však začnete jasně vnímat a více projevovat.

Tato životní témata jsou znázorněná v mapě Human designu. Představují záměr, se kterým jste přišli na svět a to, co vám jej umožní zhmotnit.

CHIRON

VNITŘNÍ LÉČITEL

16.9. - 19.9. 2021

Skalka u Doks

Na semináři se seznámíte s tématem svého "zranění". To je téma/oblast, kterou se nám v životě nedaří žít či projevit tak, jak si přejeme. Následně se podíváme na téma "léčení", neboli dar/oblast, kam můžeme upřít svoji pozornost. 

Práce s těmito tématy přináší důležité uvědomění (Aha!). Když se nesnažíme řešit to, co nás zraňuje, a děláme to, co nás léčí, postupně se naše zranění uzdraví a transformuje ve zdroj léčivé síly, kterou můžeme nabídnout světu kolem nás.

 

ŽIVOTNÍ ROLE

28.5. - 1.6. 2022

Skalka u Doks

V životě zažíváme chvíle, kdy se věci daří a vše do sebe zapadá. Chvíle, kdy jsme v harmonii se sebou i s okolním světem. Říká se tomu plynutí. Je to stav uvolněné koncentrace, přítomnosti, bezčasí a jednoty. 

Plynutí se nedá vyrobit, pouze umožnit. Pomocí Human designu však můžeme dobře popsat ingredience potřebné k tomu, abychom plynuli. Té hlavní se v jazyce Human designu říká profil. Na semináři budete poznávat svůj profil a ladit se na něj.

 

ŽIVOTNÍ POSLÁNÍ

14.–18. 7. 2021

Skalka
u Doks

Každý z nás má čtyři klíčové dary. Ty představují záměr, se kterým jsme přišli na svět,
a současně způsob, jak jej uskutečnit. 

Jsou znázorněné ve vaší mapě Human designu. 

Tyto vaše talenty jsou vám důvěrně známé. Na semináři je prozkoumáte, začnete je jasně vnímat
a více projevovat.

CHIRON

– VNITŘNÍ LÉČITEL

16.–19. 9. 2021

Skalka
u Doks

V našem životě máme určitá témata, která nás opakovaně zraňují. V dané oblasti se nám nedaří žít nebo projevovat tak, jak si přejeme.

Tomu říká Human design zranění. A pak je tu téma, na které když upřeme pozornost, přirozeně dochází k léčení

Naše zranění se tak může stát zdrojem léčivé transformační síly, kterou můžeme nabídnout světu.

 

ŽIVOTNÍ
ROLE

28. 5.–1. 6.  2022

Skalka
u Doks

Znáte ty chvíle, kdy se vše daří a zapadá do sebe? Jsme v harmonii se sebou i se světem. Tomu stavu se říká "flow" – plynutí. 

Plynutí se nedá "vyrobit", pouze umožnit.

Human design však popisuje ingredience, které umožní, abychom plynuli. Nazývá je profil.

Na semináři Životní role budete poznávat svůj profil a ladit se na něj.

Co je "Cesta hrdiny"?

Mýty všech kultur světa mají shodnou stavbu. Vycházejí totiž z pochodů skrytých v naší psychice, které jsou společné všem lidem. 

Síla mýtických příběhů (a také pohádek) spočívá v tom, že nám pomocí obrazů a podobenství dávají návod, jak se vypořádat s obtížemi a neznámem. Naše podvědomí tyto příběhy poznává a proto nás tak fascinují. 

V každém projektu, náročnějším procesu nebo transformativní události svého života můžete vysledovat jednotlivé fáze Cesty hrdiny. Při konfrontaci s neznámem nebo se stínem se dotýkáme vlastní smrti. V tomto procesu se vytěsněné části naší osobnosti mění ve zdroj vnitřní síly.

Skrze toto setkání se stínem "umíráme" stejně jako bájný hrdina, abychom se znovu narodili novému vnímání sebe sama a celého světa. To je onen "poklad", který si s sebou přinášíme zpět do každodenního života. 

Vše je stejné – a přece jiné. Protože my jsme se změnili. 

Krátký animovaný film o Cestě hrdiny (4 min).
České titulky zapnete v Nastavení videa (ozubené kolečko vpravo dole).

Cesta hrdiny začíná

"voláním k dobrodružství"

Nepředvídatelné "volání k dobrodružství" mění náš život. Často způsobem, který se nám nemusí líbit. Čím více se tomuto volání v sobě bráníme, tím víc změna bolí. My se ale můžeme rozhodnout, že se otevřeme neznámému a začneme spolupracovat. 

Základní znalost mýtu o Cestě hrdiny nám pomáhá zvládat životní výzvy vědomě a s větší lehkostí. O to víc je potom náš život vzrušující a naplňující.

 

Chcete vědět, jak se stát hrdinou svého života? 

Cestu hrdiny, její fáze a souvislosti s procesem našeho osobního růstu, jsem podrobně popsal v článku, který vám nabízím ke stažení.

Cesta hrdiny – příběh našeho života

Každý z nás se narodil s jedinečnými schopnostmi. Říkám jim dary nebo talenty. Některé z nich jsou tak zásadní, že společně určují hlavní téma našeho života – životní poslání. Abychom žili život, který pociťujeme jako naplněný, je potřeba tyto talenty projevit a sdílet s druhými

Celý svět nás skrze každodenní situace neustále vede k růstu a k tomu, abychom své dary a talenty plně vyjádřili. Není to vždy snadné. Stejně jako porod, i další přelomové události našeho života vyžadují odhodlání a úsilí. Odvahu střetnout se s vlastním stínem a transformovat jej ve zdroj osobní síly.

Pro tuto cestu je zásadní dobře znát sebe a své vnitřní nastavení. Mít schopnost orientovat se v tom, co nám patří a co ne. Právě to je náplní seminářů, které vedu. Zde se můžete přihlásit.

Jakub Střítezský

Lektor Human designu a tvůrce seminářů

"Můj vnitřní kompas mě od mládí vede po cestách osobního rozvoje. Prošel jsem mnoha semináři a výcviky. Pracoval jsem mj. jako marketingový manažer, organizátor akcí, londýnský barman, rok jsem strávil v Indii a tři roky učil angličtinu v mateřské školce na Taiwanu.

Od roku 2008 se profesionálně věnuji Human designu. Tento systém jsem přinesl do Česka a na Slovensko a začal jej tady šířit. Vzdělávací kurzy a semináře vedu již deset let – naživo, online, v češtině i v angličtině. 

Baví mě zkoumat nové cesty a způsoby, jak překonat vlastní podmíněnosti a stíny proměnit ve zdroj osobní síly. Rád se směju, cvičím tai-chi, čtu fantasy literaturu, píšu, hraju na různé nástroje, koukám na západ slunce a jím dobré jídlo."

Více o Jakubovi se dozvíte zde.

Bonus pro každého účastníka semináře

Každý z vás dostane Písemný rozbor svého Human designu v hodnotě 1.470 Kč.

Rozbor obsahuje ucelený popis vašeho vnitřního nastavení, darů a talentů, a pro vás ideálního způsobu rozhodování. 

Pokud vy sami už rozbor máte, můžete tento bonus k semináři někomu věnovat formou dárkového poukazu. 

Více o Rozboru se dozvíte zde.