ŽIVOTNÍ ROLE

V tomto roce se seminář konat nebude

Seminář o rolích které hrajeme v různých oblastěch a o plynutí v proudu života

28.4. - 1.5. 2022, Skalka u Doks

V životě zažíváme chvíle, kdy se věci daří a vše do sebe zapadá. V práci, ve vztazích, v každodenních maličkostech.
Jako bychom mávli kouzelnou hůlkou a vše se děje, jak má. Jsou to chvíle, kdy jsme sladění sami se sebou i s okolním světem. Chvíle, kdy jsme se pustili kontroly a necháváme se vést proudem života.

Pozvání na seminář

Plynutí (anglicky flow, nebo zone) je to stav, ve kterém jsme plně přítomní a ponoření do toho, co děláme. V cestě nám nestojí žádné překážky a ztrácíme pojem o čase. Plynutí se také popisuje jako kombinace plného zapojení, uvolněné koncentrace a radosti z aktivity. Vědomě s tímto stavem pracují například vrcholoví sportovci.

V plynutí nepoužíváme mozek více, ale méně. Především přední část mozku, tzv. Koncový mozek, se příliš nezapojuje. Díky tomu se pouštíme kontroly a můžeme prožívat jednotu s tím, co děláme. Stejně jako voda, i my plyneme cestou nejmenšího odporu. Aniž bychom se snažili, podáváme přitom optimální výkon a jsme efektivní - neplýtváme energií tam, kde to není třeba.

Plynutí se nedá vyrobit, pouze umožnit. Na semináři se seznámíte s postupy, které vám umožní být v tomto stavu častěji a vědomě.

Dozvíte se, jak můžete uspořádat a nastavit váš život, abyste mohli hladce plynout.

Kromě toho se dozvíte a budete zkoumat, jak vypadá vaše plynutí ve čtyřech důležitých oblastech: sexualita, konflikty, chování a kreativita. Co pro vás konkrétně znamená, plynout na těchto rovinách.

 • Chcete více plynout životem?
  Překážky na které narážíme jsou někdy výzvou a součástí cesty, jindy zbytečné a vysilující. Chcete se těm zbytečným vyhnout? Chcete ve vašem životě častěji zažívat chvíle, kdy vše do sebe zapadá a vy plynete? To neznamená že je váš život lepší, ale že i k výzvám se dokážete vztáhnout ze svého středu.
 • Chcete být v harmonii sami se sebou?
  Na semináři se budete vědomě vstupovat do stavu, který vám je důvěrně známý. Nebudeme objevovat ameriku, ale všímat si toho, jak se do tohoto stavu dostat. Je to trochu jako žonglování či meditace - stav koncentrace a uvolnění zároveň.
 • Dovolíte si v bezpečném prostředí pustit kontrolu?
  Seminář je jako výprava do neznáma. Jste ochotní vystoupit z vaší komfortní zóny? Pouze když se vydáte na cestu, můžete objevit něco nečekaného, co vás obohatí. Podporou vám bude kruh podobně naladěných lidí.

Profil a naše životní role

Každý z nás má své "životní role". Používám množné číslo, protože jedna role patřní naší mysli/osobnosti/vědomé části a druhá našemu tělu/nevědomí. Tyto role jsou základní frekvencí, na které ladíme a přirozeně fungujeme. V Human designu jsou zachyceny v tzv. Profilu, a to pomocí dvou čísel, např. 1/3, nebo 2/4.

Profil je oblek, do kterého v průběhu života dorůstáme. Pokud ladíme sami se sebou, profil nám umožní hladké PLYNUTÍ životem. Pokud nejsme v harmonii sami se sebou, může působit mnoho chaosu. Postupně naplňujeme tyto role svým jedinečným způsobem a stáváme se hrdinou v příběhu našeho života.

kliknutím zobrazíte v plné velikosti

Na semináři zažijete...

PLYNUTÍ

Vyzkoušíte si, jak vědomě vstupovat do plynutí a co vás v tom podpoří na každodenní rovině.

PŘÍRODA

Strávíte čas v krásné přírodě mezi loukami a lesy.

SDÍLENÍ V MALÝCH SKUPINKÁCH

Budete mít prostor otevřít se a sdílet v bezpečném prostředí.

PROPOJOVÁNÍ HEMISFÉR

Naučíte se cvičení, které harmonizuje mysl, posiluje tvořivost a zlepšuje zdraví.

TVŮRČÍ PSANÍ

Technika asociativního psaní vám pomůže v sebe reflexi, tvořivosti a uvolnění.

AKTIVITY A HRY

Vyzkoušíte věci, které jste možná nikdy nedělali. Zahrajete si hry, které vás pobaví a uvolní.

Více o semináři

Cílem semináře je váš vlastní prožitek plynutí. Zkoumání toho, co vám umožní plynout a co vám v tom brání. Kdy jste schopní přizpůsobit svůj rytmus měnícím se okolnostem a kdy se zbytečně držíte toho, co už neplatí. Dozvíte se něco o teorii plynutí a jak si můžete nastavit svůj den způsobem, který plynutí umožní.

Kromě toho se na plynutí podíváme též pomocí Human designu. Co to znamená být sladěný(á) sám se sebou? Na jaké frekvenci či tónině skutečně ladíme? Jazykem Human designu se tomu říká profil. Profil je dvojí frekvence, na které fungujete na vědomé a nevědomé rovině. V mapě Human designu je popsaný dvěma čísly s lomítkem, např. 2/4.

V kontextu profilu se podíváme na konkrétní životní oblasti a co pro vás konkrétně znamená v nich plynout, jaký je váš přirozený projev oblasti sexuality, konfliktů, chování a kreativity.

Chcete-li znát svůj profil, můžete si zde vygenerovat vaši Human design mapu - v popisu, který vám přijde mailem, je Profil popsaný. Popis všech 12 profilů si můžete stáhnout zde. Seminář není výukou Human designu - ten pouze poskytne některé podněty pro váš osobní proces.

Důležitou součástí a velkou podporou ve vašem procesu je sdílení ve skupinkách o čtyřech. Prolínání logických, tvůrčích a prožitkovo-relaxačních částí tvoří vyvážený celek, což účastníci velmi oceňují.

foto z předchozího semináře na Skalce

Profil je vám důvěrně známý, stále se projevuje ve všem, co děláte. Podobně jako na špičku nosu je však příliš nevidíte, dokud se s ním dobře neseznámíte. Znalost profilu je velmi praktická – je ukazatel toho, kde se právě nacházíme. Zda ladíme, nebo jdeme sami proti sobě. Profil nám umožňuje nejen hladké plynutí životem, ale také nám podráží nohy, když se sebou neladíme. Ať už se nám daří nebo ne, naše vítězství i prohry, vše v životě se odehrává v kontextu profilu.

Na semináři se seznámíte s vaším profilem pomocí tvůrčích cvičení, volného asociativního psaní, sdílení a dalších. To vám umožní prožitek, nacítění se a sladění s vaším způsobem fungování. Přijetí sebe sama a odevzdání se vašemu způsobu bytí, bez posuzování.

Jakub Střítezský

Váš průvodce / lektor semináře

"Být ve svém rytmu a plynout v proudu života je základní předpoklad pro naplnění na všech životních rovinách. Umění přijímat to, co je, a nelpět na tom, co již není. Bytí v přítomnosti, znovu a znovu. Je to zábava a dobrodružství. Někdy to bolí, ale vždy léčí a vede k sebelásce."

Více se o Jakubovi dozvíte zde.

Organizační informace

 • Začínáme ve čtvrtek 28.4. ve 13:15 hod společným obědem a poté vlastním programem.
 • Přijíždět můžete již od 12:30 hod, kdy začíná registrace.
 • Bydlí se v místě konání (Skalka u Doks č. 22, web Skalky + mapa), cena viz níže.
 • Poslední den semináře skončíme do cca 16:30. Je důležité zůstat až do konce.
 • Velmi doporučuji, abyste si vzali následující den volno pro integraci.
 • Na Skalku jezdí přímý autobus z Prahy a budu též organizovat spolujízdu.
 • K účasti na semináři potřebujete znát svůj čas narození, alespoň přibližně. Čas můžete i zpětně dohledat a poslat po přihlášení.
 • Seminář je prožitkový. Nejedná se o výuku Human designu a znalost Human designu není pro účast zapotřebí.

Skalka je rezidenční centrum pro semináře uprostřed nádherné přírody.

CENA SEMINÁŘE

Cena semináře: 4.400 Kč / € 170

+ Strava a ubytování: 2300 Kč / € 88

Celková cena: 6.700 Kč / € 255

(zahrnuje dárek v hodnotě 1.470 Kč:  Písemný rozbor vašeho designu)

Bonus pro účastníky

Účastníci semináře dostanou zdarma Písemný rozbor svého designu (v hodnotě 1.400 Kč).

Rozbor obsahuje ucelený popis vašeho vnitřního nastavení, darů a talentů a ideálního způsobu rozhodování. Více se o Rozboru dozvíte zde.

(Pokud již Rozbor máte, vyhotovím jej pro někoho vám blízkého)

Zpětná vazba účastníků seminářů

Tvůj styl vedení, Jakube: klid, pohoda, pevnost. Střídání mentální a fyzické aktivity. Pozvání hostů - nebyla to tvá "vanmenšou". Raní aktivní meditace daly energii k celodenní práci. Psaní divoké mysli - můj vnitřní divoch se probudil. A pak, že jsem si mohl některý svůj talent hned naplno vyzkoušet... A lidi. Rozmanitost a tolerance, přijetí, že každý je nějaký a klidně hodně jiný. Seminář hodnotím jako mistrovskou práci.
Michal Tiller
Byl jsi nám citlivým průvodcem a zároveň pevnou oporou. Inspirativní bylo pobývat ve společností účastníků a hledat s nimi odpovědi na otázky a tvořit. Vzpomínám na předchozí dny, na sezení pod stromem, pohledy do krajiny, chutné společné jídlo a sdílení ve volných chvílích. Celý program byl příjemně vyvážený a dostatečně naplněný. Cítím vděčnost k tobě, sobě i všem přítomným spolutvůrcům.
Ludmila Chroustová
Seminář byl neuvěřitelnou zkušeností v poznání sama sebe a svých darů. Otevřely se mi dveře naprosto nových možností jak žít i pracovat. Největším zážitkem bylo závěrečné ztvárnění „filmové postavy“ a následné kreslení obrázků. Celý tento proces byl velmi silně transformativní a byl to fantastický finálový skok do hlubin své osobnosti. Seminář byl pro mě nesmírně obohacující. Moc děkuji.
Petr Horáček

Více referencí a fotografií z předchozích seminářů naleznete zde